Wspólnie kolędowanie 2014

Święta Bożego Narodzenia już za nami, pozostajemy jednak ciągle w świątecznym nastroju, A co towarzyszy nam przez cały czas, przez wszystkie te dni, kiedy to upajamy się wzajemną życzliwością? Oczywiście kolędy !
Kolędy wzruszają nas zawsze, powracamy myślami do czasów dzieciństwa, kiedy to podczas wigilijnej wieczerzy śpiewało się je wraz z całą rodziną, obok pachnącej choinki pod którą znajdowaliśmy wymarzone prezenty.

Jak co roku spotykamy się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie, aby wspólnie kolędować, przekazywać i pielęgnować tak bliską nam tradycję.
Miło nam było gościć ks. Marka Uzdowskiego, proboszcza Parafii pw. Św. apostołów Piotra
i Pawła w Hannie i gospodarza gminy Panią Wójt Grażynę Kowalik oraz wielu mieszkańców naszej gminy.
„Dobryj weczór, szczodryj weczór dla Tebe
Kazały lude szczo budut’ hosty u Tebe…”
Tą szczodrywką rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie w Hannie. Wyśpiewał ją Zespół Folklorystyczny „Jutrzenka” z Dołhobród, przybliżając wszystkim obecnym dawne tradycje, kiedy to chodziło się z gwiazdą, kolędowało w każdym domu a szczodra gospodyni obdarowywała kolędników smakołykami.
Zespół wokalno-instrumentalny z GOKiS pod kierunkiem Pani Elżbiety Ruta zaśpiewał kolędy i pastorałki które śpiewamy podczas świąt, ale także takie, które zostały nieco zapomniane. Kolęda „Bracia, patrzcie jeno…” zaśpiewana a apella wywarła na widzach niezapomniane wrażenia.
„Jasełka na wesoło” w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum w Hannie wzbudziły zachwyt publiczności czego dowodem były nieustające brawa. Był wesoły diabeł, zatroskany anioł, policjant, nauczyciel. Wszyscy oni czekali na przyjście na świat dzieciątka. Było niezłe zamieszanie.
Wszyscy goście uczestniczący w tej uroczystości zostali poczęstowani przepysznym makowcem i wigilijnym kompotem. Już teraz zapraszamy za rok na kolejne wspólne śpiewanie tak ukochanych przez nas kolęd.

Zapraszamy do galegii >>>

Mariola Kuć